Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Košík je prázdný.
Načítání...

Srdce-hematit - s řetízkem, v oříšku

P1000443.JPG
Kat. číslo:
SvO001
Dostupnost:
Do týdne
Záruka:
6 Měsíců
Počet ks/balení:
1
Množství:
Naše cena:
210 Kč Včetně DPH
  • P1000446.JPG

Popis

Srdce z přírodního kamene - hematit (Krevel, Železná slída, Železná růže) - v oříšku s řetízkem. Velikost přívěsku 2 cm.

Vhodné pro všechny, komu se líbí, zejména pak pro lidi narozené ve znamení štíra.. V dávných dobách se využíval k různým účelům, například: ukotvení, krev a nemoci obecně, křeče v lýtkách, odvaha,  namožené svaly, bolesti a stuhnutí šíje, vředy a nádory, nedostatek železa.

Šedá barva- po této barvě často sáhnou lidé, kteří chtějí být nenápadní. Dosáhneme jí smícháním bílé a černé, tedy je to neutrální barva, proto uklidňuje.

Srdce- tento symbol může mít různé významy.  Nejčastější bude pravděpodobně život a láska.  Tak jako je ale kolektivní vědomí, tak je také vědomí osobní a některé symboly nelze vykládat obecně. Proto je nejlepší vyložit si symbol tak jak to člověk cítí sám.

Hematitu se říká česky krevel, a je to z důvodu načervenalé barvy při rozpuštění hematitového prášku ve vodě. V přírodě  není nic náhodné, tedy tato barva naznačuje, že jeho vlastnosti mají co do činění s krvetvorbou, tedy i železem v krvi. U kamenů se vědecky určují i fyzikální vlastnosti, jako je hustota, barva, propustnost světla a jeho lom, tepelná vodivost, magnetické vlastnosti atd. a lidé věřili (a v praxi poznávali), že tyto vlastnosti kamenů působí i na ně.

Hematit je středně tvrdý kámen. Nejznámější je patrně ocelově šedý (který máme v nabídce), ale může mít barvu od černé, přes šedou až po višňově červeno-hnědou. Hematit je lesklý a má tedy vysokou odraznost (reflekční mohutnost). V duchovním působení tedy přeneseně, dobré ukotvení při nadměrném vnitřním útěku od přítomnosti. Používal se jako odrážení nechtěných myšlenek a uzemnění. Také k ochraně právě pro jeho vlastnost odrážení. (fyzikální působení kamene není nic nadpřirozeného, je to přirozený jev, dnes se používá například v psychosomatických ambulancích) 

Hematit je neprůhledný, studený, zemitý. Po vyžíhání je magnetický.

Facebook komentáře