Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Košík je prázdný.
Načítání...

Srdce z kamene v oříšku - karneol

P1000440.JPG
Kat. číslo:
SvO007
Dostupnost:
Do týdne
Záruka:
6 Měsíců
Počet ks/balení:
1
Množství:
Naše cena:
169 Kč Včetně DPH
  • P1000442.JPG

Popis

srdce z přírodního kamene v oříšku - karneol červený. Velikost přívěsku 2 cm, s řetízkem z chirurgické oceli, v oříšku.

Karneol je odrůda chalcedonu. Je vhodný pro každého, komu se líbí, zejména pak pro lidi narozené ve znamení blíženců a berana. V dávných dobách jej lidé používali při přehnané dráždivosti, dýchavičnosti, zbavení se iluzí, muži jej nosili při náznaku impotence. Také se přikládal na klouby při potížích .

Červená barva patří mezi teplé barvy. Může symbolizovat krev a vitální energii. Kdo nosí červenou barvu, působí na okolí srdečně a živelně. Ve stínové energii může šířit agresivitu. Proto kdo není v harmonii, raději volí chladnější barvu. 

Srdce může mít význam obecní- v tomto případě je to láska nebo život. Má ale i význam osobní a ten si každý určí sám.

U kamenů se věděcky určují fyzikální vlastnosti jako je hustota, barva, propustnost světla a jeho lom, tepelná vodivost, magnetické vlastnosti atp. V minulosti si lidé tyto vlastnosti kamenů uvědomovali a ověřovali praktickým využíváním.

Karneol má  masově červenou barvu, může být i žlutočervená. Po vrypu je bílý nebo červenavý. Je průsvitný, ale neprůhledný, lasturnatý. Naleziště jsou v puklinách a dutinách vyvřelých i sedimentárních hornin a na rudných žilách. Nejčastější výskyt je v Brazílii.

 

 

 

Facebook komentáře